poniedziałek, stycznia 26, 2015

Kulki śniegu

Słodka przekąska z płatków kukurydzianych.
Mieliśmy zimę... Wczoraj... Było trochę śniegu, ale dziś pozostało po nim tylko wspomnienie. Lubię zimę, ale taka białą i mroźną, nie lubię chlapy i błota. Pogoda pozytywnie nie nastraja a tak właściwie to nastraja ale do zajadania słodyczy. Zachciało mi się słodkiego, w kuchni ze słodszych rzeczy zastałam tylko płatki kukurydziane, trochę wiórek kokosowych i białą czekoladę.... 
No cóż, kulki musiały powstać :) Co prawda nie są tak białe jak śnieg - byłyby białe, gdybym je dokładnie obtoczyła we wiórkach (dla mnie zbyt kokosowe). Wy możecie zrobić całkiem białe kuleczki. Myślę, ze ten patent będzie też dobry jako spód do jakiegoś ciasta na zimno.
Składniki (około 30 małych kuleczek, lub spód małej tortownicy):
  • płatki kukurydziane - 1 szklanka
  • biała czekolada 200 g
  • 20 ml mleka (tyle aby pokryć dno rondelka)
  • 3 łyżki wiórek kokosowych + łyżka do posypania na wierzchu
Wykonanie:

Do rondelka wlać mleko, włożyć połamaną na drobne kawałki czekoladę oraz 3 łyżki wiórek kokosowych. Całość podgrzać aż do rozpuszczenia czekolady na malutkim palniku. Do masy dodać szklankę płatków kukurydzianych i dokładnie połączyć je z masą. Całość schłodzić, można nawet na kilka minut włożyć masę do zamrażarki. 
Po tym czasie formować kuleczki, posypywać wiórkami. Tak jak pisałam wcześniej, im więcej wiórek znajdzie się na wierzchu, tym kuleczki będą bielsze. Jednak radzę, by w takim wypadku kupić bardzo drobno mielone wiórki, te grube są po prostu twardsze.

No i na koniec podsumowanie: kuleczki są słodkie i są wbrew pozorom miękkie. Płatki namiękły trochę, co dało bardzo fajny efekt.Smacznego :)

1 komentarz:

Ze względu na jakość treści - komentarze są moderowane. Jeżeli jesteś na "Poezja Smaków" pierwszy raz, to zapraszam do przejrzenia strony głównej bloga, mam nadzieję, że znajdziesz coś więcej dla siebie :-)

Copyright © 2016 Poezja Smaków