czwartek, marca 13, 2014

Pomarańczowe galaretki z pianką.


Ciekawa propozycja dla ceniących sobie przede wszystkim oryginalność. Takich deserów nie spotyka się często, prawda? :) 


***

Pomarańcze przeciąć na pół, wycisnąć sok, a pozostałości miąższu wydrylować łyżeczką. Żelatynę rozpuścić z 50 ml wody, kiedy zacznie tężeć połączyć z jogurtem. Całość można posłodzić, ponieważ jogurt wchłonie cierpki smak skórki pomarańczowej. Wylać na dno pomarańczowych skórek, zapełnić je do około połowy. Pomarańczowe połówki można powkładać np. do kubków by były stabilne. Ostawić do lodówki. W tym czasie przygotować galaretkę. Można dać nieco mniej wody niż w przepisie. Kiedy galaterka wystygnie i zacznie gęstnieć, wlać ją na jogurt tak by pomarańcza była zapełniona po brzegi. Zostawić do stężenia.  Połówki przecinać na cztery części.
***


2 komentarze:

  1. Jestem tu pierwszy raz, ale już dodałam Twojego bloga do zakładek. Nie widzę innej możliwości obserwowania, niż za pośrednictwem FB, a szkoda (chyba, że mi na oczy padło..;)) Galaretki rzeczywiście fajne, robiłam coś podobnego (ale jednak w pucharkach) jeszcze w szkole, kilka lat temu.

    OdpowiedzUsuń
  2. jest możliwość obserwowania dla kont google pod archiwum bloga :) i dziękuje za komentarze oraz konstruktywną krytykę :)

    OdpowiedzUsuń

Ze względu na jakość treści - komentarze są moderowane. Jeżeli jesteś na "Poezja Smaków" pierwszy raz, to zapraszam do przejrzenia strony głównej bloga, mam nadzieję, że znajdziesz coś więcej dla siebie :-)

Copyright © 2016 Poezja Smaków